Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsme si dovezli miminko bulíka

2. 6. 2010

Aranka byla chtěné dítě, na které jsme čekali už pár týdnů po nakrytí mámy Cloe. Sice jsme původně chtěli barevnou fenku, ale potom jsme si to rozmysleli a vzali si bílou slečnu. Dovezli jsme si ji 23.6.09 domů, kde na ni čekala Jorkšíří kamarádka, která byla značně znechucena. Venku na zahradě jí dělá společnost starší fenka bulička , která také není jejím temperamentem příliš nadšena, jelikož Aranka je stále psí puberťák. Fotečky naší dračice najdete v sekci fotogalerie.

buliceek.gif

Zdravotní testy Arana

V srpnu Aranka těžce snášela vedra a tak jsme jeli na test na srdce - Doppler ,který bohužel prokázal vážnou srdeční vadu a také vodu na plicích. Aranka dostala několikatery léky, jedny bude brát už napořád. Nesmí mít žádnou zátěž a samozřejmě ani nemůže jít do chovu. U nás to sice nelze zakázat, ovšem moje světomí by mně asi ukousalo, kdybych tuto nemocnou fenku měla nakrýt, tím riskovat její život a ještě vyprodukovat nemocná štěňátka.

Také jsme byli na testech UPC, což je test ledvin a ten je zcela bez nálezu a v pořádku.

Jsem z toho velmi smutná a apeluji tímto na všechny chovatele , aby neprodukovali štěňata jen pro peníze, ale aby chovali jen na zdravých psech . Já osobně bych si už nikdy nekoupila štěně po netestovaných předcích ,alespoň 3 generace.

Naše paní chovatelka se k celé situaci postavila více než rozumně, jako jedna z mála je ochotna mi dát náhradu z Aranku. Tímto jí děkuji.

Dnes v roce 2016 , po 5 letech, musím přiznat, že sliby o náhradě za Aranku se nesplnily, tudíž chovatelka mi ztrátu nekompenzovala žádnou finanční částkou a přestala chovat bulteriery.